Czym jest i co to znaczy miłosierdzie i miłość pyta klubowicz?

Home \ Refleksje - Tu i Teraz \ O Optymalizmie \ Czym jest i co to znaczy miłosierdzie i miłość pyta klubowicz?

Klubowicz: Miłość według Bożego słowa to świętość Boża a Ja te znaczenie przedstawiam w różnych dyskusjach jako >hymn o miłości 1Kor, 13, 1-13< , by było to czytelne co znaczy miłość.

Odpowiedz: To ta najwyższa półka przepisu na miłość. W życiu jednak dochodzimy do tego etapami. Po pierwsze nie szkodzić, po drugie otworzyć się na życie i świat. Po trzecie nie martwić się zbytnio o jutro.

Świat jest tak zaprojektowany, aby każdy z czasem poznał Stwórcę Wszystkiego i przy jego pomocy pomógł, póki żyje zmieniać świat na PLUS – robić swoje. Tylko dzięki dobrym emocjom, świadomej znajomości poszanowania wartości zdrowia, mądrości i miłości jest to możliwe.

Żyjemy w materialnym, fizycznym i z punktu widzenia duchowego prymitywnym świecie. Cieszmy się zatem tym co jest tu i teraz, życiem jakiekolwiek ono jest. Róbmy swoje, czyńmy dobro ludziom póki jesteśmy zdrowi a każdy odkryje i pozna co to miłość i skąd się bierze.

Zanim przyszliśmy na ten świat, miłość tutaj już istniała – pamiętajmy o tym. Jak piszę w książce, ten świat jest tylko szkołą biologiczno-duchową w której uczymy się rozpoznawać prawa otaczającej nas rzeczywistości, aby pomiędzy jej skrajnościami wybierać wartości prowadzące duszę do odkrycia świata duchowego. Miłosierdzie jest natomiast formą cierpliwości człowieka skierowaną do osoby, która nie rozumie jeszcze czym jest prawdziwa miłość. Pozdrawiam

Źródło OptyClub – Grupa FB:

Autor: Piotr Kraus

POLECANE WPISY

Masz pytanie? Zadaj przez Messengera