Negatywne emocje pokonasz pozytywnymi

Home \ Refleksje - Tu i Teraz \ O Optymalizmie \ Negatywne emocje pokonasz pozytywnymi

KoronaWiurs niczym “cholesterol” infekuje umysły ludzi. Brak pewności rządzących co do jego szybkiego pokonania generuje społeczny strach i obawy o przyszłość. Codziennością w mediach stają się więc emocje Strefy MINUS, które po długim czasie, naturalnie spowodują u ludzi potrzebę opracowania lekarstwa.

Lekarstwo istnieje, zawsze było, lecz czy Ty o tym wiesz, drogi czytelniku? To co widzimy w mediach to pewnie teatr wyreżyserowanych emocji, które prowadza odbiorców ku “jedynemu rozwiązaniu”, którym okażą się być cyfrowe dowody osobiste, nadawane ludziom na prawą rękę lub czoło. To nieludzkie i nierozumne zachowanie, przed którym powinniśmy się już teraz bronić, może zostać wkrótce wyleczone właśnie Twoimi dobrymi informacjami – rozwiązaniami problemów XXI wieku – optymalizmem. Dlatego jako optymalista mam plan, propozycję.

Jak nauczał Stanisław Staszic, patron OptyClubu – “poprawiajcie przesąd doświadczeniem”, czyli kłamstwo – prawdą.

W chwilach, kiedy dopada Cię jakieś zło przypomnij sobie, że nawet podczas wojny, ludzie starali się żyć normalnie: jeść, pracować, uśmiechać się, tańczyć, bawić się. Człowiek stworzony jest do przeżywania dobra, nawet w obliczu zła, ponieważ w jego genach realizowany jest plan Stwórcy, którego pasożyt rodzaju ludzkiego nie może przerwać. Może go spowolnić, poprzez masowe ogłupianie Ciebie i społeczeństw, ale nie zagłuszy nigdy w tobie mocy działania Ducha Świętego.

Co wiemy?

Jeżeli potrzebujesz szybko usprawnić swój układ nerwowy to zacznij od serii prądów selektywnych i oczywiście od optymalnego jedzenia. Chodzi o to, aby Twój mózg i tym samym rozum był na tyle sprawny, aby bronił się przed natłokiem niesprawdzonych i złych emocji. Zauważ patrząc na wiadomości, że komuś zależy, abyś  żył w ciągłym strachu i niepewności przed jutrem.

Ufając naukom Chrystusa, wierząc w moc Ducha Świętego, nie daj się ogłupiać, zniewalać negatywnymi informacjami tylko mów głośno przez OptyClub, czego do życia potrzebujesz i wyrażaj głośno co dobrego i wartościowego czujesz. Naszym rodzajowym zadaniem jest robić swoje – zmieniać świat na PLUS, pamiętając o tym, że “wszystko o co prosić będę, w imię Jezusa, będzie mi dane” (Mt 7:7-12).

Na świecie jak pisze w książce, mamy do czynienia z pasożytem rodzaju ludzkiego, który jako odwieczny wróg człowieka, stale chce go zniewalać właśnie emocjami Strefy MINUS, skutkiem grzechu pierworodnego czyli lękiem, wstydem i strachem. Musi to robić, ponieważ inaczej zostałby  rozpoznany i pokonany, a na to nie może sobie pozwolić.

Rozpoznacie go zatem, po negatywnych emocjach i absurdalnych rozwiązaniach problemów ludzi.

Człowiek jest istotą rozumną stworzoną do zachowania życia na planecie, do rozwiązywania problemów. Nosi to w genach. Radzi sobie z problemami poprzez pracę nad ich pokonaniem, poprawianiem niezgodności. Człowiek otrzymał dar myślenia, który jak tylko wróci do normy – optymalizmu, zacznie szybciej przynosić rodzajowi ludzkiemu oczekiwane rozwiązania. To znaczy, że wszystko co zawiera się w Strefie MINUS, co skraca człowiekowi życie, będzie mogło zostać przez ciebie, optymalistę naprawione.

“Myślę wiec jestem” – nauczał Kartezjusz. Chcesz istnieć naprawdę, zacznij indywidualnie myśleć, zgodnie z twoją naturą.

Jeżeli będzie nas więcej, podobnie myślących, widzących w życiu emocje PLUS, ZERO, MINUS, znających lepiej “Prawo Skrajności, Przyczyny, potrzeby i Szkoły”, wówczas z potężnego banku informacji, którymi wszyscy jesteśmy będziemy mogli czerpać naturalnie rozwiązania problemów z wielu dziedzin.

Do tego czasu trzeba pracować stale nad sobą, ćwicząc własną umiejętność odróżniania dobra od zła. Zmianę zaczynamy od siebie, od zjadania żółtek, ustalenia proporcji BTW, po to, aby Duch Święty w Tobie nakierował Cię szybciej na rozwiązania, z których My także będziemy mogli skorzystać.  “W zdrowym ciele , zdrowy duch”.

Autor: Piotr Kraus

POLECANE WPISY

Masz pytanie? Zadaj przez Messengera