Kuchnia - Świat Optymalisty - Odc. 3 - Wada Rodzaju Ludzkiego

Home \ Refleksje - Tu i Teraz \ Kuchnia - Świat Optymalisty \ Kuchnia – Świat Optymalisty – Odc. 3 – Wada Rodzaju Ludzkiego

Aby w naszej kuchni można było trwale wypracować zdrowie na długie lata, i abyśmy z  wiedzy o pożywieniu jako lekarstwa korzystali do późnej starości, podobnie jak w przypadku projektu piramid egipskich, które przetrwały do naszych czasów tysiące lat , tak tutaj w tej kuchni fundament przywracania zdrowia w organizmie człowieka  zaprojektujemy w oparciu o Skalę oceny rzeczywistości biologiczno-duchowej o nazwie MOM.

Przekonasz się, że jest ona nam potrzebna, aby lepiej zrozumieć czym jest owy „optymalizm jako lekarstwo na problemy XXI wieku” oraz aby szybciej określić i stworzyć właśnie takie środowisko w nas samych i wokół siebie, w którym wypracowana przez mnie i was wiedza o zdrowiu, mądrości i miłości,  jak owe piramidy, mogłaby przetrwać w tobie i następnych pokoleniach kolejne tysiące lat.

W poprzednim odcinku przybliżyłem Państwu termin Energii Optymalnej, jako tej siły witalnej w człowieku, która pozwalać nam będzie w tej kuchni szybciej powracać na poziom optymalizmu – czyli na poziom zachowania w nas i wokół nas wartości zdrowia, mądrości i miłości.  Aby móc jednak poruszać się dalej w kierunku zrozumienia przyczyn powstawania własnych problemów także tych zdrowotnych, czy też tych społecznych, które widzimy na co dzień w wieczornych wiadomościach,
potrzebne nam będzie ROZEZNANIE, pewna skala oceny rzeczywistości, która mogłaby nas wspomagać w odróżnianiu dobra od zła.

Dlaczego ?

Ponieważ i ja chciałbym zrozumieć fakt, dlaczego od ponad 20 lat zmieniające się rządy naszego Państwa wciąż ukrywają przed nami wiedzę dietetyczną , którą sprawdziłem na sobie samym oraz setkach czy nawet tysiącach osób, a która za każmy razem kiedy jesteś chory czy chora pozwala Ci szybko powracać do zdrowia.

Ta wiedza sprawiła w moim przypadku , mogłem wyleczyć u siebie WZW typu B, nie biorąc interferonu czy zaleconych mi tabletek. W przypadku mojej babci chorej na cukrzycę pozwoliła całkowicie odstawić zalecaną jej insulinę do zera i poczuć się lepiej. W przypadku mojego dziadka,  któremu lekarz zalecił z powodu martwicy palca amputacje nogi, ta właśnie wiedza sprawiła że zdarzył się cud, który uratował mu nogę.

Czy to były cuda?  Nie to tylko część wiedzy,  nauki, o składnikach energii optymalnej,  które już wkrótce będziemy/ będziecie ze mną odkrywać.

Mówi się w mediach że w naszym kraju nastąpiła dobra zmiana . Wkrótce przekonamy się o tym .  Pojawia się zatem nadzieja, że tym razem rozumny rząd, skorzysta nie tylko z moich 20 lat doświadczeń  ale także lekarzy, profesorów, oraz inteligencji narodu polskiego, którzy już wcześniej sygnalizowali czas na zmiany w systemie medycznym.

Dlaczego i kto zręcznie ukrywa tą wiedzę przed wami, Państwem, pacjentami, będzie tematem dalszych dyskusji oraz następnych odcinków. W dzisiejszym odcinku przybliżę Państwu termin „WADY w rodzaju ludzkim”, abyśmy łatwiej  mogli zrozumieć efekt JOJO zarówno powstawania w nas chorób jak również upadku cywilizacji, które buduje człowiek.  Zapraszam

 

 

Zdaję sobie sprawę, że  Ty jako człowiek, przedstawiciel gatunku Homo Sapiens, przebywając we właściwym środowisku potrafisz sam rozwiązywać problemy z jakimi spotykasz się na co dzień. Z racji twojego stworzenia posiadasz potencjał i możliwości, aby zmieniać świat na PLUS.

Szacunek dla starszych pokoleń

I tak osobiście jestem wdzięczny starszym pokoleniom za to, że nam, młodszym pokoleniom stworzyliście wspaniałe warunki do szczęśliwego życia. Dziękuję wam bardzo, ponieważ to dzięki wam mamy dzisiaj co jeść, mamy się w co ubrać, mamy dach nad głową, pojazd, którym możemy się przemieszczać oraz energię, która to wszystko zasila, utrzymuje i sprawia, że możemy i chcemy naprawdę cieszyć się naszym krótkim życiem. Ucząc się historii wiemy, że nasi przodkowie nie żyli w tak kolorowych warunkach. W czasie wojny czy choroby, cały proces zdrowego życia społecznego zatrzymuje się, a konsekwencje negatywnych zachowań ludzi, ich skutków,  regenerują się dopiero po bardzo długim czasie.

Dlatego wiem, jak ważne jest , aby zachowywać jak najdłużej pokój między ludźmi i budować fundament wiedzy i mądrości, która pozwalałaby zachować w nas wartości zdrowia, mądrości i miłości  na długie, długie lata. My młodsze pokolenia, lecz dzisiaj dojrzałe, mamy więc podstawy wiedzy i mądrości oraz siłę,  aby swobodnie budować wokół siebie królestwo boże na Ziemi, tak, aby maksymalnie zacząć wydłużać ludziom życie i chronić cywilizację rodzaju ludzkiego przed niepotrzebnymi chorobami, wojnami czy nawet jej upadkiem.

Manipulacje w mediach

Bywają jednak sytuacje, w których człowiek zachowuje się niegodnie i niewłaściwe, jak gdyby nie był do końca sobą, nie był do końca człowiekiem. Widzę bowiem w mediach jak z człowieka współczesny system społeczny potrafi tworzyć niewolnika a ten , kiedy zapomni o swoim człowieczeństwie może zamienić się w szkodnika rodzaju ludzkiego. Wtedy posługiwanie się kłamstwem, chęcią tylko własnego a nie społecznego zysku, zadawanie bólu drugiemu człowiekowi, świadomego cierpienia lub prowadzenie polityki, która zamiast wydłużać ludziom szczęśliwe życie prowadzi do jego zniewolenia, ograniczeń i skracania, staje się rządową normą, która dla mnie optymalisty jest raczej odstępstwem od normy.

Optymalista widzi WADĘ w gatunku

To wszystko więc widziane oczami optymalisty sprawia, że dostrzegam WADĘ w naszym gatunku, którą chciałbym abyście także i wy ją odkryli, nazwali i naprawili. I na tym polega sens napisanej przeze mnie książki oraz opracowanej filozofii optymalizmu, aby jako lekarstwo na problemy XXI wieku można było ową WADĘ odkryć w rodzaju ludzkim, nazwać i naprawić.

Nie chciałbyś pewnie jak ja, aby wojny międzyludzkie kiedykolwiek wróciły oraz aby nadal ukrywano przed Tobą przyczyny narastających w społeczeństwie chorób.
Odkrycie ich przyczyn może spowodować, że do niej może właśnie dojść. Ktoś bowiem celowo jak się przekonasz działa na szkodę naszego gatunku, tylko czy ty sam czy sama wiesz kto?

Gdzie pojawia się lęk, wstyd i strach tam człowiek przestaje być sobą i nie zachowuje się właściwie. Może też w tym stanie popełniać wiele błędów, które jeżeli teraz nie zostaną naprawione optymalizmem , mogą skończyć się tragicznie dla nieświadomej ich przyczyny , zdrowej populacji ludzi.

Optymalizm – jest właśnie tym lekarstwem , które może ten proces powstrzymać, oraz złagodzić skutki zarówno wadliwego myślenia człowieka jak i twojego oświecenia, odkrycia prawy. Lecz ta dobra, nowa zmiana wymagać będzie od wszystkich powrotu do zachowania wartości, zdrowia, mądrości i miłości. W przeciwnym razie to z twojego powodu mogą narastać niepotrzebne spory, konflikty w społeczeństwie, które pogłębiają w nim choroby i doprowadzą do wojny.

Skąd więc możesz wiedzieć drogi widzu także tych wieczornych wiadomości, że twoja zdolność odczuwania dobra i zła jest dziś prawidłowa i tym samym czy wiesz na pewno, że dobrze lub źle myślisz lub postępujesz? Co jest miarą twojej oceny widzenia i działania w społeczeństwie? Czy jest ona zgodna ze wszystkimi ludźmi, czy też powstała z powodu owej WADY, którą jak powiedziałem wcześniej  dla zachowania szczęśliwego oraz bezpiecznego życia następnym pokoleniom, trzeba dziś odkryć, nazwać i naprawić.

Wieczorne wiadomości

Obserwując wieczorne wiadomości widzę, że każdy postrzega świat inaczej i ma różne zdanie na ten sam temat. Z czego to wynika i które zachowanie obserwowanych przez Ciebie ludzi jest normalne a które patologią? Które poprowadzi do rozwiązania naszych, ludzkich problemów a które obciążą negatywnymi konsekwencjami następne pokolenia?

Ponieważ obecny, wadliwy system polityczny tworzy podziały między ludźmi, skąd możesz zatem wiedzieć, że twoja decyzja i działania wpływają pozytywnie lub negatywnie na twoje życie i najbliższego otoczenia lub Ciebie jako przedstawiciela rządu na całe społeczeństwo?
Co decyduje o powstaniu i zachowaniu w społeczeństwie wartości zdrowia, mądrości i miłości a co prowadzi do chorób konfliktów czy wojen międzyludzkich?

Czy jesteś tego świadomy? Czy potrafisz te skrajne sytuacje optymalizować? Może tego nie wiesz ale to właśnie twoja decyzja, twoja codzienna praca może zatem wpłynąć na upadek cywilizacji albo jej renesans.

Jak zatem można w dzisiejszym podzielonym politycznie i religijnie świecie ludzi, dostrzec prawdę  – pośród kłamstw? , boże owce wśród wilków w owczych skórach?, prawdziwych proroków od fałszywych?

Jak rozpoznać WADĘ w rodzaju ludzkim, która jako klątwa jak pisze prorok Izajasz uniemożliwia każdemu swobodne dożywanie do wieku 100 lat  oraz stworzenie takiej cywilizacji w której ludzie dojrzeją wreszcie, aby przekuć miecze na lemiesze i już nigdy nie zaprawiać się wojny?

Jak wśród skrajności ludzkiego rozumowania, można dojść do porozumienia, ale takiego które by się wszystkim opłacało i po wyjaśnieniu przyczyny nieporozumienia prowadziło cywilizację do renesansu oraz całą populację na wyższy poziom zrozumienia oraz poznania duchowego – twojego oświecenia?

Odpowiedzią na te pytania jest Skala oceny rzeczywistości biologiczno-duchowej człowieka, którą nazwałem MOM a o której już więcej opowiem Ci w następnym odcinku.

Z Kuchni – Świata Optymalisty pozdrawia was,

Piotr Kraus

Autor: Piotr Kraus

POLECANE WPISY

Masz pytanie? Zadaj przez Messengera