Kuchnia - Świat Optymalisty - Odc. 2 - Energia Optymalna

Home \ Refleksje - Tu i Teraz \ Kuchnia - Świat Optymalisty \ Kuchnia – Świat Optymalisty – Odc. 2 – Energia Optymalna

Jak już mówiłem w poprzednim odcinku to miejsce ta kuchnia, będzie nam potrzebna do tego abyś mógł czy mogła zmieniać świat na Plus, a co za tym idzie szybciej rozwiązała lub rozwiązał  problemy z którymi stykamy się na co dzień.

Zanim w pełni będę mógł lub będziemy  mogli wykorzystać ją do owych celów i pomagać państwu w szybkim powrocie do wartości zdrowia mądrości i miłości, wpierw pozwól,  że zapoznam cię z opracowaną przeze mnie filozofią optymalizmu, jego terminologią oraz narzędziami. Dlaczego? Abyś zrozumiał czy zrozumiała przyczynę  powstawania własnego i ludzi problemu i eliminując ją ze swojego życia raz na zawsze mogła się go pozbyć.

W dzisiejszym odcinku przybliżę Państwu temat Energii Optymalnej, która w Kuchni Optymalisty, stanowi podstawę siły,  dzięki której możliwe się stanie zmienianie twojego życia i świata na Plus. Zapraszam

 

Energia Optymalna to termin , który pochodzi z mojej książki „Optymalizm – lekarstwo na problemy XXI wieku”. Powstał z konieczności mówiąc kolokwialnie „zmieniania świata na PLUS” w czasie, kiedy w mediach zacząłem dostrzegać masowe zmienianie go na MINUS. Energia Optymalna potrzebna nam będzie w kuchni po to,  aby móc szybciej wrócić na poziom optymalizmu, czyli do wartości zdrowia, mądrości i miłości.

Zanim omówię czym jest Energia Optymalna, kilka zdań na temat książki.

Optymalizm – lekarstwo na problemy XXI wieku, to odpowiedź na negatywne sygnały jakie codziennie nadal docierają do mnie w wieczornych wiadomościach. To próba przebicia się do społeczeństwa z informacją o istnieniu głównej przyczyny powstawania zła wśród ludzi, którą widzę i dostrzegam, a która ciągle nie pada z ust prezenterów wieczornych wiadomości lub jest ukrywana przez rządzących tym światem.

Książka zainteresuje te osoby, które chcą otrzymać odpowiedź na następujące pytania:

–  kiedy i jak powstał gatunek ludzki – Homo Sapiens
–  czy jesteśmy zwykłymi zwierzętami obdarzonymi intelektem, czy postaciami biologiczno-duchowymi, stworzonymi do wyższych celów?
– czym było biblijne jabłko, a także pradawny wąż, który stał się przyczyną odstępstwa ludzi od normy?
– dlaczego cywilizacje które buduje człowiek stale upadają, zamiast trwać na wieki?
– czy jesteśmy sami we wszechświecie?
–  która teoria powstania człowieka jest prawdziwa: Darwina, Kosmiczna czy może ta, którą proponuję Optymalistyczna?
– jak powstał wszechświata, oraz jaka jest jego natura i jaki ma ona wpływ na życie człowieka ?

Książka dostarczy Ci również odpowiedzi na pytania:
–  jak w dzisiejszym świecie, pełnym chaosu informacyjnego odróżnić dobro od zła?
–  czy istnieją narzędzia, które nam w tym pomogą?
– która ze wszystkich diet na świecie okaże się być najlepsza i dlaczego?
– Dlaczego opisany w książce „optymalizm” jest  lekarstwem na problemy XXI wieku?
– czym jest Energia Optymalna i dlaczego to właśnie ona prowadząc Cie do oświecenia będzie w stanie zjednoczyć ludzi przeciwko odwiecznemu wrogowi – pasożytowi rodzaju ludzkiego?

A teraz wróćmy do Energii Optymalnej.

Wiecie już , że Kuchnia to miejsce w którym będziemy odkrywać składniki do jej wytworzenia za pomocą skonstruowanych przeze mnie narzędzi. Ale czym jest Energia Optymalna?

Najszybciej definiuje ją zasada “w zdrowym ciele zdrowy duch. Energia Optymalna którą w skrócie nazywać będziemy (E.O.) to ta siła witalna, która pozwala człowiekowi, jako postaci biologiczno-duchowej na prawidłowy rozwój, czyli  – ten zgodny z jego przeznaczaniem, wolą jego Stwórcy.  Optymalista jak ją jej działanie w człowieku, rozpoznaje  po poczuciu pielęgnowania przez niego wartości: zdrowia, mądrości i miłości, które dokonuje się zarówno w Tobie jak i twoim otoczeniu.

Kiedy człowiek dochodzi zatem do wniosków, że posiada ciało i duszę to to oznacza, działanie w nim właśnie Energii Optymalnej. I nie chodzi tutaj o jego czy twoją wiarę, która ma Ciebie doprowadzić do jej odkrycia, tylko o prawdę, która działając w Tobie i przez Ciebie sprawia, że Ty sam czy sama, wiesz po prostu,  że masz Duszę, w dalszym etapie poznania i rozpoznania – wiesz, że na Ziemi masz jakąś misję do wykonania , lub inaczej dochodzisz do wniosku, że twoje życie, mimo iż jest bardzo krótkie, ma sens i ktoś cię w nim jakoś prowadzi.

Zarówno ciało jak i dusza różnią się od siebie funkcją i przeznaczeniem, zatem na poziomie oddziałania Energii Optymalnej na człowieka możemy mówić, o pojawieniu się w nim świadomości, która na tym etapie poprowadzi go odkrycia własnej duszy oraz dalej, do istnienia świata duchowego. To jak szybko człowiek czyli jak szybko  teraz odkryjesz tajemnice świata duchowego, drogę, która prowadzi Cię do odkrycia królestwa bożego na Ziemi, to właśnie zależy od potencjału, czyli mocy oddziaływania Energii Optymalnej na Ciebie,  na ciało człowieka.

Jak powstaje Energia Optymalna?

Energia Optymalna powstaje zatem w wyniku stabilizacji, czyli równowagi działania duszy w organizmie człowieka. Wiemy, że określa ją zasada „w zdrowym ciele, zdrowy duch.” Aby zatem zaistniała muszą więc powstać wpierw warunki w Twoim organizmie, takie które dadzą znać o istnieniu w nim duszy. Inaczej mówiąc, kiedy organizm otrzyma to co niezbędnie jest potrzebne dla jego prawidłowego rozwoju, do właściwego życia,  dusza sama da o sobie znać i wykorzystując go jako swój wehikuł, zacznie tu na Ziemi czynić cuda, czyli działać zgodnie ze swoim przeznaczaniem.

Przekonasz się, odkrywając proponowaną przeze mnie „dietę żółtkową”, że o warunkach w Twoim organizmie w dużym stopniu decyduje paliwo, czyli pokarm jakim się karmisz.Będziemy bowiem tutaj w Kuchni,  kontynuowali myśl Herodota , który w swoim dziele „Dzieje” księga druga, pisze  „ Z potraw, które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie”.

Oznacza to , że przyczyna wszelkich konfliktów, wojen i sporów między ludźmi może leżeć na talerzu lub też może się  od niego zaczynać. I w tym Vlogu w „Kuchni – Świecie optymalisty postaram się Państwu to udowodnić.

Przekonasz się zatem oglądając kolejne odcinki, że paliwo, które wlewasz do swojego organizmu, jego skład, będzie miał  znaczący wpływ na Twój sposób myślenia, a co za tym idzie, na działania zgodne lub niezgodne z twoim przeznaczeniem. Oznacza to także, że to czym się karmią ludzie może mieć  wpływ na powstanie u nich niepotrzebnych chorób, które w określonym środowisku mogą prowadzić do działań, które tworzą konflikty a nawet wojny między ludźmi.  Jak się bowiem okazuje, w wyniku także niedoborów dostatecznych składników pokarmowych głównie dla serca i mózgu człowieka, organizm może odreagowywać agresją i uniemożliwiać funkcjonowanie w nim duszy.

Aby odkryć właściwe paliwo dla swojego organizmu, potrzebne będzie środowisko w którym będzie można go wytworzyć oraz oczywiście zastosować. Mówiąc inaczej, o tym czy odkryjesz właściwe paliwo dla swojego organizmu, zadecyduje środowisko w którym żyjesz lub żyje człowiek. Najszybciej według moich doświadczeń zmusi Cię do tego choroba lub świadomość zagrożenia życia.
O tym jakie jest najlepsze środowisko, aby wygenerować najwięcej EO będę mówił w innych odcinkach. Na razie już wiesz, że zaczynamy tutaj od Kuchni,  wiec jakby od zaplecza stopniowo odkrywać będziesz ze mną mną przyczyny powstawania chorób, konfliktów i wojen jakie wytwarza człowiek.

Wróćmy teraz do Energii Optymalnej.

Kiedy powstaje więc odpowiednie środowisko oraz paliwo dla człowieka, człowiek stając się Homo Sapiens, czyli człowiekiem rozumnym,   człowiekiem myślący a nie jak dzisiaj Homo – Ledwo Sapiens, działając zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem, czyli kiedy robi swoje, w takich warunkach odkryje głos swojej duszy. Ten wewnętrzny głos będzie wymuszał w Tobie zachowywanie wokół siebie wartości zdrowia, mądrości i miłości. To właśnie  ten głos ma za zadanie doprowadzić Cie do celu twojego przeznaczenia, którym jest – spełnienie siebie.
Zatem, droga do celu,  do zrozumienia sensu twojego życia prowadzi przez odkrycie przez Ciebie wartości zdrowia, mądrości i miłości. I to właśnie o sposobach ich wytwarzania będziemy tutaj sobie dyskutować a o szybkości ich osiągnięcia przekonać się ze zadecyduje Energia Optymalna w Tobie.

Reasumując Energia Optymalna jest więc siła witalną, która sprawia, że możesz robić swoje, to do czego zostałeś lub zostałaś przeznaczona. A ja w tej Kuchni – będę Ci pomagał ja odkryć i wygenerować.

Na dzisiaj kończę ten odcinek. Jeżeli uważasz, że temat ten jest ciekawy i warty twojej obserwacji, Subskrybuj kanał, lajkuj, udostępniaj i zmieniaj ze mną świat na PLUS. Dziękuję, że mogłaś lub mogłeś mnie wysłuchać. Do następnego.

Z Kuchni – Świata Optymalisty pozdrawia was,

Piotr Kraus

Autor: Piotr Kraus

POLECANE WPISY

Masz pytanie? Zadaj przez Messengera